Ciekawostki Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 lutego 2009 16:08

Zawodnicy klubu zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski w 3 kategoriach wiekowych ( 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe ) Najwięcej razy na podium stawała Justyna Wiązek ( 4 złote medale juniorek młodszych i 1 brązowy młodzików ) Wojtek Sowik zdobył 2 medale ( srebrny i brązowy w kategorii juniorów ) Szymon Staroń 2 medale ( srebrny w kategorii młodzików i brąz w kategorii juniorów młodszych ) Magda Ciołak srebrny medal w kategorii juniorów młodszych i Kacper Gos medal brązowy w kategorii młodzików.



Najwięcej punktów Systemu Sportu Młodzieży zdobył Wojtek Sowik - 88. Kolejne lokaty zajmują: Justyna Wiązek - 21, Kacper Gos - 16, Magda Ciołak 15, Wojtek Pawlak 13, Szymon Staroń - 6, Łukasz Florek - 6.



Najdłużej trenującym zawodnikiem jest Wojtek Sowik. Treningi lekkoatletyczne rozpoczął w 2006 roku. Jego przygoda z tym sportem trwa już ponad 11 lat. Jest jedynym zawodnikiem klubu który dotrwał do wieku młodzieżowca i był uczestnikiem Mistrzostw Polski Seniorów ( 11,10,9 i 6 lokata )



Największą szybkość w czasie biegu (32.05 km/h) rozwinął Kamil Budziejewski uzyskując 21 maja 2007 roku podczas mityngu lekkoatletycznego w Łodzi czas na 200 m 22,47



Pierwszy medal dla klubu na zawodach klubowych PZLA zdobył Bartek Michalak podczas mistrzostw województwa młodzików w Łodzi w czerwcu 2002 roku.



Najwięcej medali na zawodach PZLA (mistrzostwa województwa i makroregionu) zdobył Piotrek Bińkowski - 12 w tym  3 złote 6 srebrnych i 3 brązowe.



Najwięcej złotych medali w mistrzostwach województwa LZS - 9 zdobył Piotrek Bińkowski.



Szymon Staroń był jedynym do tej pory, który otrzymał powołanie do Kadry Narodowej. W roku 2016 uczestniczył w 4 obozach w tym jednym w Hiszpanii.



Wojtek Sowik jest w posiadaniu największej ilości rekordów klubu - aż siedmiu ( 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m , 3000 m, 5000 m, 10 km ) Po 3 rekordy mają Kamil Budziejewski, Marta Kowalczyk, Robert Chanckowski, Justyna Wiązek i Magda Ciołak.



2-krotnie organizowaliśmy obóz klimatyczny na hiszpańskiej Fuerteventurze, jednej z Wysp Kanaryjskich ( 2015 i 2016 roku )



Przygotowywane przez klub dziewczęta ze SP1 7 - krotnie zdobywały medale mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych 15 x 800 m (w latach 2001 - 2005 jeden złoty, jeden srebrny i 3 brązowe) oraz 9 x 800 ( w latach 2015-2016 dwa srebrne )



Bartek Michalak 5 - krotnie zdobywał Grand Prix Skierniewic w biegach (w latach 1998, 2000, 2003, 2004, 2005) zdobywając łącznie na tych zawodach w ciągu 8 lat 35 medali.



Wszystkie zwycięstwa w jednej edycji Grand Prix Skierniewic (6 startów) odnosili Piotrek Bińkowski, Marta Kowalczyk i Łukasz Florek. Piotrek jedno ze swoich sześciu zwycięstw odniósł z ręką w gipsie.



Zawodnicy klubu zdobyli łącznie 15 medali mistrzostw makroregionu centralnego PZLA ( 5 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe) 12 medali mistrzostw województwa PZLA (2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych) 16 medali mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego ( 5 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych ) 73 medale mistrzostw województwa LZS. ( 30 złotych, 27 srebrnych i 17 brązowych) oraz 1 zloty i 2 brązowe medale Mistrzostw Polski LZS.



8 zawodników klubu brało udział w Mistrzostwach Polski Młodzików PZLA:( Mały Memoriał Kusocińskiego )

  • Bartek Michalak 2002 - 1000 m/ 17 m
  • Dominika Łysoniewska 2002 - 600 m/ 31 m
  • Kamil Budziejewski 2003 - 600 m/ 21 m
  • Piotr Bińkowski 2005 - 300 m/ 13 m
  • Małgorzata Piotrowska "Mrówa" 2006 - 1000 m / 21 m
  • Marta Kowalczyk 2007 - 300 /17 m
  • Justyna Wiązek 2009 - 1000 m brązowy medal
  • Łukasz Florek 2009 - 1000 m/28 m
  • Rafał Zawitkowski 2011 - 600 m/ 12 m
  • Szymon Staroń 2015 - 600 m/ srebrny medal
  • Kacper Gos 2016 - 2000 m/ brązowy medal


8 zawodników brało udział w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych PZLA :
  • Bartek Michalak 2005 - 800 m/23 m oraz 2006 - 800 m/13 m
  • Kamil Budziejewski 2005 - 300 m/21 m oraz 2007 - 400 m
  • Piotr Bińkowski 2006 - 200 m/12 m oraz 2007 - 200 m / 13 m
  • Patryk Wasiak 2006 - 60 m/22 m oraz 2007 - 60 m / 23 m
  • Paweł Bińkowski 2006 - 200 m/20 m oraz 2007 - 200 m / 21 m
  • Mateusz Szadkowski 2006 - 200 m/19 m oraz 2007 - 200 m / 17 m
  • Fabian Skoneczny 2006 - 60 m/34 m oraz 2007 - 60 m / 31 m
  • Marta Kowalczyk 2008/2009 - 300 m/10 m oraz 2009 300 m/4 m
  • Justyna Wiązek 2010 - 2000 m złoty medal


Przygotowywani przez klub chłopcy ze SP1 5 - krotnie z rzędu zdobywali złote medale mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych 15 x 1000 m (w latach 2005 - 2009 )



9 zawodników klubu zdobywało zaszczytny tytuł "Sportowca Roku" Szkoły Podstawowej nr 1. W 2000 roku Bartek Michalak, w 2001 Kamil Budziejwski, w 2002 Marta Dobrowolska, w 2003 Piotrek Bińkowski, w 2004 Małgosia Piotrowska, 2005 Marta Kowalczyk , w 2006 i 2007 Łukasz Florek w 2008 Daniel Kuba oraz w 2009 Klaudia Kozik.



Najwięcej medali finałów wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego jest w posiadaniu Kacpra Gosa -12

Poprawiony: wtorek, 29 sierpnia 2017 20:58