Wpisany przez administrator
niedziela, 23 stycznia 2011 22:31
Świetny wynik i rekord życiowy Klaudii Kozik na 300 m
3 medale w halowych mistrzostwach województwa okręgu młodzików

Po dobrych wynikach Łukasza Florka i Rafała Zawitkowskiego na mityngach, świetnie zaprezentowali się młodzicy podczas halowych mistrzostw okręgu. Znakomitą formą błysnęła Klaudia Kozik, która na dystansie 300 m zdobyła srebrny medal i ustanowiła nowy rekord życiowy 46,00. To wynik lepszy o 0,23 sekundy od jej najlepszego wyniku jaki uzyskała na tym dystansie w sezonie letnim. Klaudia poprawiła również swój rekord życiowy na 60 m biegnąc w czasie 8,85. To dobrze rokujące wyniki na sezon letni, stąd tej niezwykle sumiennej i pracowitej zawodniczce należy się wyjątkowe uznanie.
Medale brązowe zdobyli ponadto Szymon Stefaniak na 300 m - 42,51 i Wojtek Sowik na 1000 m - 3.06.69 ( rekord życiowy ) To pierwsze sukcesy tych zawodników w kategorii młodzików. Biegnąca poza konkursem Daria Kowalska ( 1999 ) ustanowiła rekord życiowy na 60 m 9,16 i uzyskała 50,25 na 300 m. Daria była najmłodszą uczestniczką zawodów ale uplasowała się w środku stawki startujących zawodniczek.

W najbliższy weekend czekaja nas emocje związane ze startem naszych juniorów młodszych w Halowych Mistrzostwach Polski. Obecnie Justyna, Łukasz, Rafał, Klaudia i Szymon przebywają na zgrupowaniu w Spale. W czwartek napiszemy o prognozach przed Mistrzostwami Polski i szansach Justyny Wiązek na obronę mistrzowskiego tytułu.
Poprawiony: niedziela, 23 stycznia 2011 23:02