Rośnie forma sztafety Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 października 2008 00:00
Coraz lepsza forma sztafety
5 medali w Grand Prix Skierniewic 
 
ImageZnakomitą formę zaprezentowali zawodnicy wchodzący w skład sztafety przełajowej 15 x 1000 m, którzy bronią tytułu trzykrotnych mistrzów województwa. Najpierw w środę wzięli udział w kolejnej odsłonie Grand Prix Skierniewic, gdzie zdobyli 4 medale i wszyscy plasowali się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Znów klasą dla siebie był Wojtek Pawlak który bez większych problemów odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w kategorii klas czwartych. Za jego plecami finiszował tym razem nie Patryk Gwiazdowicz jak to miało miejsce miesiąc temu ale Bartek Winciorek, zdobywając swój pierwszy w życiu medal. w pierwszej dziesiątce zmieścili sie pozostali nasi reprezentanci: Kamil Młynarczyk był piąty, wspomniany Patryk 8 a Błażej Kubicki 10. Żadnych szans nie dał rywalom Wojtek Sowik realizujący plan powtórzenia wyczynu Łukasz Florka i zdobycia trzy lata z rzędu Grand Prix. Za plecami Wojtka skutecznym finiszem zdobywając srebrny medal popisał się Szymon Stefaniak, który stanął ponownie na podium po dwóch latach. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali bardzo wysokie lokaty: Michał Kaźmierczak był 4, Patryk Winiarski 6, Kamil Seliga 7 ( wszyscy młodsi o rok od rywali ) na 8 pozycji znalazł sie Kuba Stodulski, 9 był Kamil Dziąg, 12 Daniel Czapnik i 13 Kuba Piotrowski. Do 2 złotych i 2 srebrnych medali kolejne srebro dorzuciła Klaudia kozik, która trochę dała się zaskoczyć  na początku biegu rywalce i później mimo dramatycznej pogoni musiała uznać jej wyższość. Po dwóch edycjach trójka naszych reprezentantów prowadzi w klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach ( Wojtek Sowik, Wojtek Pawlak i Klaudia Kozik ) podobna sytuacja ma miejsce w rywalizacji drużynowej. 
 
Dzień później nad rawskim zalewem odbyły eliminacje powiatowe sztafet. Mimo zmęczenia zawodami w Skierniewicach, biegnąca już w prawie najsilniejszym składzie ( brakowało tylko Pawła Motylewskiego ) nasza sztafeta bez trudu uporała się z lokalnymi rywalami, osiągając znaczącą przewagę. Świetnie zaprezentowali się Ci na których najbardziej liczymy czyli piąta klasa i Wojtek Sowik z Szymonem Stefaniakiem. Wojtek uzyskał zdecydowanie najlepszy czas sztafety a cały zespół pobiegł o ponad półtorej minuty szybciej niż w eliminacjach miejskich, zbliżając się do czasu jaki na tej trasie uzyskiwały mistrzowskie sztafety z lat poprzednich. Skład zespołu w eliminacjach powiatowych według kolejności na zmianach: Wojtek Pawlak, Bartek Winciorek, Patryk Gwiazdowicz, Kamil Młynarczyk, Błażej Kubicki, Michał Kaźmierczak, Patryk Winiarski, Kamil Seliga, Kuba Piotrowski, Daniel Czapnik, Kuba Stodulski, Radek Kobyłecki, Kamil Dziąg, Szymon Stefaniak, Wojtek Sowik ( kapitan zespołu )
 
Czy ten zespół ma szanse obronić tytuł mistrzów województwa ? Nie będzie to łatwe zadanie ale wydaje się możliwe a bez wątpienia medal jest w zasięgu możliwości. Znakomicie jest przygotowana grupa chłopców z piątej klasy. Ze startu na start biegają coraz szybciej, widać wyraźnie, że wakacyjny obóz w górach zaczyna przynosić efekty. Dużym atutem tego zespołu jest biegnący na pierwszej zmianie Wojtek Pawlak, który na razie jeszcze nie pokazał na co go stać. Wydaje sie, że kluczowym momentem sztafety będzie bieg Kamila Młynarczyka i Błażeja Kubickiego z czwartej klasy. Od ich woli walki będzie zależeć jak ułożą się losy sztafety na kolejnych zmianach. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy są bardzo dobrze przygotowani do startu i zaczynają tworzyć waleczny zespół. Oby tylko byli zdrowi. Ale by móc w najbliższy czwartek bronić tytułu mistrzowskiego trzeba najpierw w poniedziałek przejść eliminacje rejonowe. Wszystko na to wskazuje, że zespół wystąpi już w najsilniejszym składzie. 
Emocje związane ze sztafetą będą również niewątpliwie przeżywali starsi koledzy, którzy jeszcze niedawno decydowali o złotych medalach. Lukasz Florek, Daniel Kuba czy Mariusz Rzeźnicki, którego kuzyn biega w zespole będą na pewno trzymać kciuki za młodszych.
Poprawiony: wtorek, 24 lutego 2009 10:55