Medal AMP dla Wojtka Sowika ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 26 marca 2017 20:52

Brązowy medal AMP dla Wojtka Sowika !

Wojtek Sowik wywalczył brązowy medal na dystansie 9 km w kategorii uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych jakie odbyły się na doskonale znanej naszemu zawodnikowi trasie w łódzkim parku Baden Powella. Przed Wojtkiem znaleźli się jedynie aktualny wicemistrz Polski seniorów w biegach przełajowych Marek Kowalski i utytułowany Łukasz Parszczyński. W klasyfikacji generalnej Wojtek zajął VII lokatę ustępując jedynie zawodnikom starszym od siebie. Jednak start ten był potraktowany czysto treningowo bez specjalnej walki o czołowe lokaty gdyż priorytetem jest sezon letni. Tym bardziej cieszy wysoka forma Wojtka oraz dyspozycja w jakiej ukończył bieg i średnie tempo oscylujące w granicy 3.12 na km. Taki wynik pozwoliłby Wojtkowi biegać na 10 km poniżej 32 minut.

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 21:03