Srebro MP dla Magdy !!! Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
sobota, 05 sierpnia 2017 21:27

Srebro MP dla Magdy Ciołak po fantastycznym biegu, tylko 0.08 od pierwszej klasy sportowej, magiczny wieczór na stadionie AZS AWF w Warszawie

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych to oczywiście najważniejsza impreza sezonu w tej kategorii wiekowej. Z trójki zakwalifikowanych naszych zawodników największe szanse na medal miała Magda Ciołak i w pełni swoją, życiową szansę wykorzystała. Zrobiła to w kapitalnym stylu dodatkowo ustanawiając nowy, wyśmienity rekord klubu 4.32.08 ! To drugi rezultat w kraju w tej kategorii wiekowej i zaledwie o 0.08 sekundy od pierwszej klasy sportowej ! Jeszcze nigdy żaden zawodnik naszego klubu nie był tak blisko pierwszej klasy. Na starcie obok Magdy stanęły dwie znakomite rywalki, uczestniczki Europejskiego Festiwalu Młodzieży w tym absolutna faworytka, srebrna medalistka tej imprezy na 1500 m Klaudia Kaźmierska z Vectry Włocławek. W tabelach Klaudię i Magdę dzieliło aż 17 sekund. Zaraz po starcie jedna z rywalek tuż przed Magdą upadła na tartan i tylko błyskawiczna reakcja Magdy uchroniła ją od nieszczęścia. Już po 150 metrach Magda była za prowadzącą bieg faworytką z Włocławka. Tempo biegu narastało i na 800 metrze obydwie zawodniczki zdecydowanie przewodziły stawce. Przewaga prowadzącej dwójki rosła z każdą chwilą a stadion zaczął się zastanawiać kim jest ta która dotrzymuje kroku utytułowanej faworytce i jak długo wytrzyma. Wytrzymała do 1250 metra za plecami Klaudii Kaźmierskiej a na ostatnich 250 m nie dała się dogonić rywalkom, uzyskując nad trzecią Aleksandrą Styś ponad 6 sekund przewagi ! Ogromna determinacja w biegu, ani chwili zawahania i taktyczna dyscyplina. Szok po świetnym biegu i wyniku musiał być ogromny gdyż pierwsze słowa Magdy po biegu brzmiały, że jednak nie nadaje się na bieżnię.....

Medal i rewelacyjny wynik to nagroda dla Magdy, dziewczyny która postawiła wszystko na sport. Niezwykle pracowita, uparta i bardzo twarda. Pojawiła się u nas w klubie 1,5 roku temu z klubu LUKS Boguszyce po śmierci trenera Krzysztofa Czecha. Rok trwała adaptacja do nowego treningu oraz wyleczenie wszystkich urazów. Promyk nadziei na szybkie bieganie pojawił się zimą podczas biegu na 1000 m w spalskiej hali gdzie poprawiła rekord życiowy na tym dystansie mimo upadku. A potem zaczął się festiwal rekordowych wyników Magdy. 600 m, 800 m, 1500 m na każdym z tych dystansów rekord klubu. Narodziny gwiazdy ? Na 3000 m miał paść rekord podczas Mistrzostw Polski ale tuż przed zamknięciem zgłoszeń zmiana decyzji, świetna zmiana bo mamy 11 medal Mistrzostw Polski w historii klubu ( 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe )

W biegu na 3000 m Kacper Gos, powracający na bieżnię po złamaniu ręki i po zaledwie 3 tygodniach treningu zajął 7 lokatę ( 9.13.00 ) i należy to uznać za sukces. Będący w życiowej formie Maciek Budziński trochę zbyt wcześnie zaatakował obejmując prowadzenie na 1200 m przed metą. Niestety ten atak kosztował Maćka zbyt dużo sił i ostatecznie zajął 16 lokatę ( 9.21.30 )

Poprawiony: sobota, 05 sierpnia 2017 23:11