MMM - medal Wojtka Pawłowskiego Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 12 września 2017 17:44

5 medal w kategorii młodzików dla Wojtka Pawłowskiego

 

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Wojtek Pawłowski zdobył swój piąty medal w tej kategorii w tym roku. Na dystansie 600 m zajął III lokatę z wynikiem 1.32.18. Wolne tempo biegu nie sprzyjało naszemu zawodnikowi, stąd mimo kolejnego medalu Wojtek nie był zachwycony. Brązowy medal nie dał awansu na MP Młodzików a czas daleko odbiegał od oczekiwanego. Był to jedyny medal dla naszego klubu podczas tych zawodów. Tym samym Wojtek kontynuuje tradycje dobrych występów naszych reprezentantów na dystansie 600 m gdzie podczas MMM zdobyliśmy w ostatnich latach kilkanaście medali a wśród medalistów byli między innymi medaliści Mistrzostw Polski Kamil Budziejewski czy Szymon Staroń.

Dobry występ zanotowali sprinterzy biegający na 300 m: Kacper Mleczarek był 7 z wynikiem 39.57 a młodszy o rok Kacper Kotynia 8 uzyskując 39.61. Zwłaszcza wynik młodszego z Kacprów jest bardzo obiecujący w perspektywie przyszłorocznych startów.

Powody do radości miał startujący w równoczesnym mityngu Wojtek Sowik, który zwyciężył na dystansie 400 m uzyskując jak na średniodystansowca bardzo dobry wynik 51.23. To kolejny eksperymentalny start Wojtka tej jesieni. W najbliższą sobotę Wojtek pobiegnie już na bliższych swoim predyspozycjom, dwóch okrążeniach stadionu.

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 20:59