Początek cyklu City Trail Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 08 października 2017 20:39

Wojtek Sowik najlepszy w pierwszej edycji City Trail w Łodzi

W pierwszym starcie w edycji 2017/2018 ogólnopolskiego cyklu City Trail ( 60 biegów w 10 miastach, ponad 32 tysiące uczestników ) Wojtek Sowik odniósł zdecydowane zwycięstwo uzyskując swój 3 wynik na 5 kilometrowej łódzkiej trasie w parku Baden - Powella 15.42. Wojtek jest zwycięzcą ubiegłorocznej edycji, rekordzistą trasy oraz "twarzą imprezy". Rywale stracili do naszego zawodnika niespełna minutę. Warunki były bardzo trudne ponieważ padający nieustannie deszcz spowodował, że trasa była śliska, zwłaszcza na 2-krotnie bieganym stromym podbiegu. Stąd ważniejsze od rezultatu było bezpieczeństwo.

Oprócz Wojtak na 5 km wystartował jeszcze czwórka naszych zawodników. W barwach naszego klubu zadebiutował Damian Bednarek zajmując z niezłym rezultatem 17.45 9 lokatę. Debiutantami ale na tej imprezie byli Michał Damaz i Krzysiek Wójciak. Obydwaj spisali się znakomicie zajmując na 357 uczestników odpowiednio 22 ( 19.18 ) i 25 miejsce ( 19.27 ) Natomiast Magda Ciołak była 44 z wynikiem 20.42.

W młodszych kategoriach śladami Kacpra Gosa, który zwyciężył w ubiegłym roku, idzie Wojtek Pawłowski. Wojtek z bardzo dużą przewagą zwyciężył na 2 km a wśród dziewcząt drugą lokatę zajęła Wiktoria Tomaszewska.