MP U18 i U20 w biegach przełajowych Drukuj Email
Wpisany przez administrator
sobota, 17 marca 2018 22:59

Kacper o krok od medalu podczas MP w biegach przełajowych !

Kacper Gos zajął czwartą lokatę na dystansie 5 km podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych jakie odbyły się w Żaganiu. Przez większość biegu nasz zawodnik toczył wyrównany pojedynek o brązowy medal. Kilkukrotnie próbował zgubić rywala ( Mistrz Polski Juniorów w biegu przeszkodowym ) ale niestety, Adam Kasprowicz na finiszu okazał się mocniejszy od naszego zawodnika. Ostatecznie do brązu zabrakło 7 sekund ale i tak swój występ Kacper może uznać za udany. Dobrze wypadła Magda Ciołak na 3 km, zajmując tak jak w hali szóstą lokatę ale po bardziej wyrównanym biegu i wyprzedzeniu na końcówce tegorocznej halowej Mistrzyni Polski, z którą Magda  zdecydowanie przegrała ponad miesiąc temu ( Olimpia Breza ) Bezkonkurencyjna była Wicemistrzyni Europy z lata Klaudia Kaźmierska. Magdę bez wątpienia cieszy dużo lepsza dyspozycja niż podczas HMP w Toruniu. Kacper z Magdą zdobyli łącznie 10 punktów Systemu Sportu Młodzieży co dało nam drużynowo bardzo wysoką szóstą lokatę w kraju na sklasyfikowane 83 kluby z 16 województw.

Zdecydowanie gorzej poszło naszym juniorom, którym nie udało się zdobyć punktów. Damian Bednarek na 6 km zajął 24 lokatę a Maciek Budziński na 3 km 27 m. Mimo poprawy w porównaniu z ubiegłym rokiem o niemal 30 pozycji Maciek z przełajem nadal się nie lubią. Głównym problemem Maćka, bardzo spokojnego na co dzień, jest nadmiar emocji w biegu. Ale o Maćku na pewno usłyszymy w sezonie letnim. Jeśli tylko będzie prezentował formę taką jak w sezonie halowym.

Zawody odbyły się w ekstremalnie trudnych warunkach przy niskiej temperaturze ( -8 ) padającym nieustannie śniegu i porywistym wietrze. Całej czwórce należą się wyrazy uznania za walkę na tak trudnych trasach. To jeden z lepszych naszych występów podczas MP w przełajach. Przypomnijmy, że w 2010 roku Mistrzynią Polski w Chorzowie zostawała Justyna Wiązek w fantastycznym dla siebie roku, kiedy to zdobyła aż 3 złote medale MP ( hala, przełaj, stadion ) a w roku 2015 w Iławie srebro po pasjonującej ucieczce wywalczył Wojtek Sowik.

Na 13 medal Mistrzostw Polski musimy więc poczekać do sezonu letniego. Trzeba go zdobyć szybko a potem jeszcze szybciej 14 tak by nie dopadł nas pech.

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 00:06