MMM w biegach przełajowych. Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 08 kwietnia 2018 11:05

Ponownie najlepsi w makroregionie centralnym w biegach przełajowych, debiutant Rafał Sobstel medalistą !

Od kilku lat nieprzerwanie jesteśmy drużynowo na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików PZLA w biegach przełajowych. Tak było i tym razem w Strawczynie gdzie odnieśliśmy zwycięstwo z przewagą 4 punktów nad BKL Bełchatów zdobywając łącznie 12 punktów. Zaskakująco, srebrny medal na dystansie 3 km zdobył absolutny debiutant w naszym klubie i na zawodach tej rangi Rafał Sobstel. Rafał medal wywalczył imponującym finiszem rozpoczętym na 400 m przed metą. Młodszy o rok od dużej części rywali zawodnik pochodzi z Podskarbic Szlacheckich ( szkoła w Regnowie ) a treningi rozpoczął zaledwie miesiąc temu. Może to początek nowej, lekkoatletycznej kariery ? Na tym samym dystansie 4 lokatę zajął Mateusz Lewandowski z Małej Wsi ( szkoła Cielądz ) Mateusz długi czas liczył się w walce o medal, rywale uciekli mu dopiero na finiszu. Obydwaj zawodnicy to świetny przykład do naśladowania dla młodych ludzi z okolic Rawy by podjąć treningi w naszym klubie.

Spośród dziewcząt najwyższe lokaty zajęły Patrycja Sokołowska i Ania Krysińska ( 12 i 13 m 2,5 km ) oraz Amelka Stefańska ( 13 lokata 1,5 km ) Nasz występ podczas MMM był w tym roku trochę w formule eksperymentu gdyż zgromadziliśmy na starcie wielu debiutantów, którzy zresztą świetnie się spisali.

Poprawiony: niedziela, 08 kwietnia 2018 18:08