Jubileuszowy medal SZS Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 25 października 2018 18:05

 

Sztafeta dziewcząt zdobywa zloty medal !

 

21 medal Mistrzostw Województwa w sztafetach przełajowych i 50 dla SP1 w zawodach Szkolnego Związku Sportowego oraz 100 dla Rawy, wychowanków trenera Jarosława Wasiaka. Sztafeta przełajowa dziewcząt 8 x 800 m zdobyła złoty medal w finale wojewódzkim jaki odbył się w Poddębicach. Dziewczęta broniły wicemistrzostwa z ubiegłego roku ale okazały się najlepiej przygotowane i najtwardsze podczas rywalizacji w deszczu i przy silnym wietrze. Nawiązały tym samym do 20-letniej tradycji nieprzerwanego zdobywania medali w tej konkurencji, na której wychowało się całe pokolenie zawodników klubu. Dla większości dziewcząt to był 3 medal w tej konkurencji ale dopiero pierwszy złoty.

Na pierwszej zmianie Marcelina Mordaka ( kapitan zespołu ) przybiegła na 2-3 pozycji po bardzo szybkim biegu. Na drugiej zmianie Zuzia Łucka objęła prowadzenie i dziewczęta nie oddały go już do mety zdecydowanie zwyciężając. Na kolejnych zmianach biegały: Kalina Gos, Magda Frączak, Patrycja Sokołowska, Laura Stępniak, Natalia Borowiec i Wiktoria Wrzosek. Na zmianach Patrycji i Laury rywalki zbliżyły się do naszego zespołu ale świetny bieg sprinterki Natalii Borowiec rozwiał wątpliwości.

To koniec rozdziału pod hasłem "medale mistrzostw województwa w sztafetach" W najbliższym czasie nie zanosi się na kontynuację. Może za parę lat grupa dziewcząt, które teraz są w 4 klasie weźmie przykład ze starszych koleżanek.

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 19:08