Halowe MW LZS - 18 medali Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 17 marca 2019 19:40

 

18 medali w 3 kategoriach wiekowych podczas Halowych Mistrzostw Województwa LZS w tym 7 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych

 

W halowych mistrzostwach województwa LZS w Spale wzięło udział niemal 700 uczestników. Nasi zawodnicy zanotowali świetny występ poparty 18 medalami i kilkoma znakomitymi występami. W kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy 10 medali.
W grupie klas VII - VIII bezkonkurencyjni na swoich dystansach byli Natalia Borowiec na 200 m ( 27.22 pomiar ręczny ) Rafał Sobstel na 1000 m ( 2.56.45 pr ) Basia Woźniak na 600 m ( 1.46.15 pr ) tuż za Basią przybiegła Martyna Sęczek zdobywając srebrny medal ( 1.47.20 ) W sztafecie 4 x 200 m dziewczęta w składzie Natalia Borowiec, Basia Woźniak, Julka Borowiec i Martyna Sęczek obroniły mistrzowski tytuł z ubiegłego roku zbliżając się do rekordu klubu ( 1.58.29 )
Srebrny medal również w sztafecie po zaciętej walce wywalczyli chłopcy w składzie Maciek Sadowski, Czarek Rybak, Mario Barra-Strzemiński i Rafał Sobstel ( 1.50.94 )
Czarek Rybak 2-krotnie stawał na podium będąc trzeci na 60 m ( 7.94 pomiar elektroniczny) i drugi na 200 m ( 25.78 pr ) na obydwu dystansach poprawił rekordy życiowe.
W grupie klas V-VI utalentowany sprinter Igor Łuczyński zbliżył się do rekordu życiowego i wynikiem 8.61 zdobył srebrny medal. Reprezentująca od niespełna 2 miesięcy nasz klub Patrycja Żmudzka w debiucie wybiegała brązowy medal na 200 m ( 31.57 ) a w sztafecie razem z koleżankami ( Amelia Dobrowolska, Dominika Stańczak i Iza Kaczmarska ) również zdobyła brązowy medal ( 2.09.93 )

W kategorii szkół ponadpodstawowych 7 medali w tym 3 złote. Na początek fenomenalne biegi najmłodszego w tej kategorii Kacpra Kotyni - 60 m i 6.94 .....byłoby fantastycznie gdyby nie jeden drobiazg - pomiar ręczny ale to i tak znakomity wynik. Elektroniczny pomiar zapewne pokazałby około 7.20. Ostatnim zawodnikiem biegającym tak szybko w naszym klubie był ponad 10 lat temu Patryk Wasiak . Na 200 m 23.32 i... pokonanie w bezpośredniej walce Szymona Staronia. Ale do podium zabrakło jednej lokaty.

Maciek Budziński i Magda Ciołak nie dali najmniejszych szans rywalom zdobywając złote medale. Maciek na 1500 m 4.04.12 dublując sporą grupę przeciwników ( brązowy medal w tym samym biegu dla Damiana Bednarka )

Magda Ciołak na 800 m ( 2.23.20 ) miała trochę trudniejszą przeprawę bo rywalizowała z Julką Jaguścik z którą wspólnie trenowała na obozie w Turcji. Marcelina Mordaka brązowy medal za plecami partnerek z obozu klimatycznego.
Trochę eksperymentalnie zestawiona sztafeta dziewcząt ( Patrycja Sokołowska, Dominika Stępniak, Marcelina Mordaka i Magda Ciołak ) wywalczyła brązowy medal . Świetny bieg Marceliny na swojej zmianie okupiony pociętą kolcami rywalki stopą oraz powrót na bieżnię po 2-letniej przerwie wielokrotnej medalistki tych zawodów z lat poprzednich Dominiki Stępniak w celu wsparcia młodszych koleżanek.
Na zakończenie znakomity występ męskiej sztafety 4 x 200 m. Na pierwszej zmianie zmęczony po biegu na 1500 m Maciek Budziński przybiega ze sporą stratą do rywali. Patryk Pawlak na drugiej zaczyna odrabiać straty, twarda walka na łokcie z przeciwnikami uniemożliwia bardziej znaczące zmniejszenie straty do prowadzących sztafet. Kacper Kotynia rusza mając rywali niemal 30 metrów przed sobą, wydaje się że brązowy medal to wszystko … ale Kacper dogania rywali w strefie zmian i przekazuje pałeczkę Szymonowi Staroniowi równo z prowadzącą sztafetą. Szymon nie daje sobie odebrać prowadzenia i mamy złoto z wynikiem 1.36.64.

 


Poprawiony: niedziela, 17 marca 2019 21:54