8 m Maćka Budzińskiego w MP w przełajach. Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 27 marca 2019 09:28

Maciek Budziński wreszcie wysoko w MP w biegach przełajowych

 

To był czwarty występ Maćka w MP w biegach przełajowych. Wszystkie pozostałe trudno uznać za udane. Odległe lokaty poza miejscami punktowanymi. Trochę żartobliwie można powiedzieć, że organizatorzy uparli się by Maciek w końcu mógł być zadowolony bo niezmiennie od 4 lat organizują zawody w tym samym regionie ( Żagań, Jelenia Góra, Żagań, Olszyna ) czekając na dobry występ naszego średniodystansowca.
Niemal upał podczas biegu ( w ubiegłym roku -8 i śnieg po kolana ) dość długi podbieg, lekko grząski teren to dawało selektywną trasę, którą nie wszyscy byli w stanie ukończyć. Na dystansie 6 km trzeba było ów podbieg pokonać sześciokrotnie. Pierwsze 2 km Maciek przebiegł ostrożnie nieomal na końcu stawki. Gdy kandydaci do medali wyszli na prowadzenie i zaczęli dyktować mocne tempo, zaczął się przesuwać do przodu mijając kolejnych zawodników. Na 1,5 km do mety był już na 5 pozycji mijając medalistę MP z lat poprzednich R. Górzyńskiego. Na ostatnim podbiegu dopadł Maćka lekki kryzys i 3 zawodników w tym srebrny medalista MPJ z ubiegłego roku A.Kasprowicz zdołało go dogonić.
To najlepszy występ Maćka Budzińskiego na MP w crossie. Mobilizował się podwójnie bo kilka minut wcześniej zupełnie nieudany występ zaliczyła Magda Ciołak na 4 km. Skurcze mięśni, z którymi walczyła przez niemal 2 km pozbawiły ją szans na walkę o czołowe lokaty i niemal siłą woli ukończyła bieg zajmując punktowaną 20 lokatę. Ostatecznie wracamy z 8 punktami SSM.
W kategorii seniorów ( 4 km ) na 14 m zakończył start Grzesiek Petrusiewicz przez większość biegu utrzymując się w czołówce i na mecie niewiele tracąc do rywali.