MPJ Racibórz Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 07 lipca 2019 20:25

 

Wysokie lokaty, 3 rekordy życiowe i 3 drugie klasy w MPJ w Raciborzu


Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Raciborzu czwórka reprezentantów naszego klubu  spisała się znakomicie zdobywając lokaty w ścisłej czołówce mistrzostw. Medalu nie udało się wywalczyć ale medale Mistrzostw Polski to dla naszego klubu nie reguła a ewenement, mimo że zdobyliśmy ich już łącznie 16 z tego 3 w tym roku.

Najwyższą, piątą lokatę zajął Maciek Budziński na 3000 m ( 8.41.78 ) poprawiając rekord życiowy o niemal 7 sekund.  Niewiele gorzej wypadła Magda Ciołak na 1500 m - szóste miejsce ( 4.36.12 ) Bieg Magdy był naszpikowany juniorskimi gwiazdami biegów średnich: wiele aktualnych medalistek Mistrzostw Polski w tym 3 reprezentantki Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów. Zwyciężyła niepokonana w tym roku Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek przed Oliwią Sarnecką MKL Szczecin i trenującą w Stanach Zjednoczonych Zofią Dudek MKS Polonia Warszawa. Dobry występ Maćka i Magdy był niejako w planie i tego od nich oczekiwaliśmy.

Przyjemną niespodziankę sprawił Szymon Staroń na 400 m, który po dwóch świetnych biegach z rekordami życiowymi ( 49.57 i 49.42 ) zajął 9 lokatę wygrywając finał B i zbliżając się do 9-letniego rekordu klubu wybitnego zawodnika jakim był reprezentant kraju Kamil Budziejewski ( 49.02 ) Natalia Kowalska w biegu przeszkodowym na 2000 m poprawiła rekord życiowy o ponad 18 sekund  ( 7.16.82 ) również zajmując 9 miejsce.

Wszyscy pobiegali na poziomie drugiej klasy sportowej a Maciek, Szymon i Natalia poprawili znacząco rekordy życiowe. Kiedy doliczymy do tego bieg na 5000 m, który w ramach Mistrzostw Polski Juniorów odbył się na początku maja w Szczecinku to końcowy efekt naszego występu  w kategorii juniorów zamyka się brązowym medalem Maćka Budzińskiego ( 5000 m ) oraz  5,6,7 i dwiema 9 lokatami a także 45 punktami Systemu Sportu Młodzieży.