3 medale w MMM ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 08 września 2019 11:47

 

Fenomenalny finisz Martyny i złoty medal. Brąz dla Basi i Rafała.

 

3 medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łodzi a więc nasi młodzicy spisali się znakomicie. Martyna Sęczek złoto, Basia Woźniak i Rafał Sobstel brąz. Świetne biegi Czarka Rybaka i Natalii Borowiec na 100 i 300 m ( dwie piąte i dwie czwarte lokaty ) To lepszy występ niż w ubiegłym roku kiedy zdobywaliśmy 2 medale.

Fascynujący pojedynek stoczyła na dystansie 2000 m Martyna. Była faworytką biegu ale rywalki postawiły twarde warunki. Na ostatnim okrążeniu tempo mocno wzrosło i wydawało się, że rywalkom uda się zgubić naszą filigranową zawodniczkę. Martyna pokazała jednak ogromne serce do walki, na ostatnich metrach biegu mocno przyspieszyła i dogoniła rywalki niemal na linii mety. Drugą Martynę Karolczuk wyprzedziła zaledwie o jedną setną sekundy uzyskując 7.09.65 ( PB ) Martyna dołączyła do wąskiego grona naszych reprezentantów, którzy w tej imprezie w historii klubu zdobywali złote medale ( Marta Kowalczyk, Justyna Wiązek, Szymon Staroń, Kacper Gos )

Basia Woźniak przystępowała do rywalizacji na 600 m z szóstym wynikiem na listach.  A że same „życiówki” nie biegają więc na ostatnich 300 m Basia była już w trójce dziewcząt walczących o medale. Rywalki na finiszu uciekły o trochę ponad sekundę ale nowy rekord życiowy Basi jest imponujący ( 1.42.40 ) Gdyby nie te 2 miesiące stracone po złamaniu ręki …..

Rafał Sobtel na 2000 m 6.22.42 i brązowy medal. To 4 medal Rafała w MMM zdobyty w ciągu 2 lat startów. W porównaniu do ubiegłego roku gdy zdobywał srebro, rekord życiowy poprawiony o niemal 20 sekund. Jednak rywale nieznacznie mocniejsi.

Tuż za podium na 300 m Natalia Borowiec. Wyrównała rekord życiowy ( 43.24 ) a do brązu zabrakło niespełna 0,2 sekundy.  Na 100 m przy przeciwnym wietrze ponad 3 m/s 13.83 i 5 czas eliminacji.

Dużo emocji dostarczył nam Czarek Rybak. W biegu eliminacyjnym na 100 m uzyskał drugi wynik. W finale aż 5 zawodników w tym  Czarek po niezwykle zaciętej walce do ostatnich metrów, uzyskało niemal identyczny wynik, mieszcząc się w przedziale zaledwie 0,06 sekundy. Niestety Czarek z wynikiem 11.95 ostatecznie był piąty ( na 300 m 39.26 i czwarta lokata )

Debiutant Igor Jarmundowicz bardzo odważnie próbował dotrzymać kroku najlepszym na 1000 m.  Bieg na pierwszych 400 m był wręcz szaleńczo szybki, o wiele za szybki na możliwości Igora ale wykazał się charakterem walcząc do końca o szóstą lokatę ( 2.58. 13 ) Łącznie w ramach SSM zdobyliśmy na tych zawodach 14 punktów.