MP Młodzików Drukuj Email
Wpisany przez administrator
czwartek, 03 października 2019 14:34

Martyna Sęczek najlepiej poradziła sobie w MP Młodzików

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików PZLA w Tarnowie najlepiej spośród trójki naszych zawodników zaprezentowała się Martyna Sęczek, która na dystansie 2000 m zajęła 16 lokatę z nowym rekordem życiowym 7.04.09 poprawionym o ponad 5,5 sekundy. W swojej serii zajęła trzecia lokatę po odważnym biegu. Martyna była debiutantką na imprezie tej rangi i do rywalizacji przystępowała z 23 wynikiem.
Na tym samym dystansie Rafał Sobstel uplasował się na 22 miejscu zbliżając się do rekordu... życiowego 6.18.89. Rafałowi w ewentualnym lepszym występie przeszkodziło przeziębienie.
Basia Woźniak, która nie miała w planach startu na MP a w ostatniej chwili uzyskała kwalifikację, zajęła 29 lokatę z wynikiem 1.43.05 na 600 m.
To przyzwoity występ naszych młodzików. Teraz czekamy na dalszy rozwój ich kariery. Martyna i Rafał w przyszłym roku będą już juniorami młodszymi a Basia będzie miała jeszcze drugą szansę startowania na MP Młodzików. Mamy nadzieję, że historia się powtórzy jak w przypadku Magdy Ciołak i Maćka Budzińskiego, którzy w swoich debiutach na MP zajmowali miejsca na końcu stawki a obecnie są medalistami Mistrzostw Polski.