2 medale Mistrzostw Polski w biegach górskich ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 03 października 2019 16:03

Magda Ciołak i Martyna Sęczek medalistkami Mistrzostw Polski w biegach górskich !

17 i 18 medal Mistrzostw Polski PZLA. Piąty medal w karierze dla Magdy a pierwszy dla Martyny !


Niezwykle udany eksperyment. Podczas Mistrzostw Polski PZLA w biegach górskich na krótkim dystansie w Krynkach ( świętokrzyskie ) zdobywamy dwa medale. To był debiut naszego klubu na takiej imprezie. O ile Magda Ciołak zaliczyła się do faworytek i nie zawiodła zdobywając srebro, o tyle brązowy medal dla Martyny Sęczek w kategorii młodziczek to już spora niespodzianka. Ponadto Basia Woźniak zajęła 6 lokatę a Igor Jarmundowicz 9.

650 – metrową trasę młodzicy pokonywali 3-krotnie a juniorzy 5-krotnie. Od startu około 250 metrów pod górę, potem trochę kluczenia między skałami z kilkoma krótkimi ale bardzo stromymi podbiegami i zbiegami i wreszcie około 150 – metrowy stromy zbieg do mety. Bardzo „sztywna” trasa o przewyższeniu 140 m dla juniorów i 60 m dla młodzików, bez chwili odpoczynku szybko eliminowała słabsze zawodniczki.
Martyna od początku biegu była bardzo blisko czołówki. Na 200 m do mety wyszła na 3 lokatę i nie oddała jej już do mety. Martyna to 3 dziewczyna w naszym klubie, która staje na podium MP PZLA a 7 medalista w ogóle w historii klubu. W tym roku zdobyła brązowy i złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz zajęła 16 lokatę na MP Młodzików na stadionie ( 2000 m ) Przygodę z lekką atletyką rozpoczęła zaledwie niespełna 1,5 roku temu.

Magda zaczęła bardzo mocno i dwie pierwsze pętle prowadziła bieg próbując zgubić lepszą od siebie w biegach długich rywalkę z Chełmna. Pod koniec drugiego okrążenia Zuzanna Latańska wyszła na prowadzenie uzyskując ostatecznie nad Magdą przewagę niemal 40 sekund. Dla Magdy Ciołak to 3 medal w tym roku a 5 w karierze ( 3 srebrne, złoty i brązowy ) W kolekcji Magdy znajdują się medale ze stadionu, hali i biegów górskich.