Grand Prix Skierniewic dla nas Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 19 maja 2009 15:03
medaliści z Burmistrzem W. SkoczkiemÓsme zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Grand Prix Skierniewic dla nas
8 medali w ostatnim występie
3 triumfy indywidualne w końcowej klasyfikacji
ponad 700 punktów przewagi nad następną ekipą
 
 
Do ostatniego startu w XIV Grand Prix przystępowaliśmy w roli zdecydowanych faworytów. Zgodnie z planem w poniedziałkowym starcie przypieczętowaliśmy 8 w historii 11 lat naszych występów w tej imprezie zwycięstwo w kategorii szkół podstawowych. Uzyskaliśmy w 6 startach w tym sezonie ponad 1450 punktów wyprzedzając następny zespół o ponad 700 punktów. Do grona zdobywców statuetek za klasyfikację generalną ( wśród których niegdyś byli między innymi B. Michalak, K. Budziejewski, M. Piotrowska, M. Kowalczyk, Ł. Florek ) dołączyli Klaudia Kozik ( kl V-VI ), Wojtek Pawlak ( kl IV ) i trzeci rok z rzędu Wojtek Sowik ( V-VI ). Wojtek tym samym powtórzył wyczyn Łukasza Florka i otrzymał nagrodę specjalną w postaci roweru, ufundowaną przez Burmistrza naszego miasta a wręczaną przez wiceprezydenta Skierniewic i wiceburmistrza Rawy Wojciecha Skoczka
Ponadto na podium generalnej klasyfikacji stawali również Patryk Gwiazdowicz i  Bartek Winciorek ( kl IV - drugie i trzecie miejsce )) oraz Patryk Winiarski ( V-VI - drugie miejsce ). O dominacji naszego klubu w tegorocznym Grand Prix świadczy również to że w 4 kategoriach spośród 20 naszych zawodników biorących udział w całej imprezie, w końcowej klasyfikacji w pierwszych dziesiątkach uplasowało się aż 14.
 
W ostatnim występie zdobyliśmy aż 8 medali. Najciekawiej było w rywalizacji klas czwartych chłopców gdzie zwycięzca całej edycji Wojtek Pawlak na zakończenie znalazł pogromcę w postaci młodszego kolegi z klubu Adama Zieji. Adam już kilkakrotnie przymierzał się do pokonania Wojtka i tym razem uczynił to skutecznie. Rośnie nam dobry zawodnik, na miarę Kamila Budziejewskiego lub Bartka Michalaka.
W kategorii klas V-VI nastriumfatorzy XIV Grand Prixi przełajowi mistrzowie województwa całkowicie zdominowali bieg, zajmując 5 pierwszych lokat. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Wojtek Sowik a daleko za jego plecami finiszował Szymek Stefaniak. Brąz wywalczył Kuba Piotrowski, który zdobywając drugi z rzędu medal potwierdza dobrą dyspozycję. Kolejne miejsca zajęli Patryk Winiarski i Michał Kaźmierczak a 6 i 8 miejsce zajmowali kolejno Daniel Czapnik i Kamil Seliga. Brązowy medal w kategorii klas czwartych dziewcząt dorzuciła jeszcze Angelika Gmaj a w rozgrywanej okazjonalnie rywalizacji klas drugich zwyciestwo odniósł Jakub Zdziechowski, co warto odnotować bo Kuba ma zadatki na dobrego lekkoatletę i pewnie niedługo o nim jeszcze usłyszymy. 

W całej edycji XIV Grand Prix nasi zawodnicy w 6 startach zdobyli łącznie 34 medale. Zwycięstwa Klaudii Kozik, Wojtka Sowika i Wojtka Pawlaka były niejako planowe, prawdziwą niespodzianką okazały sie medale Adama Zieji i Kuby Piotrowskiego. Bardzo udanie zaprezentowała się grupa biegaczy z klas piątych gdzie aż 4 z nich ( Kuba Piotrowski, Michał Kaźmierczak, Kamil Seliga i Patryk Winiarski ) w rywalizacji z szóstoklasistami zdobywało medale. To dobrze prorokuje nam zarówno w startach przyszłorocznej edycji jak i kolejnej batalii o medale mistrzostw województwa w sztafetowych biegach przełajowych.  
 
 
 
Poprawiony: wtorek, 19 maja 2009 22:29