poniedziałek, 21 marca 2011 22:13
6 medali w Grand Prix Skierniewic
absolutna dominacja w kategorii szkół podstawowych
świetna passa najmłodszych dziewcząt

Przed trzecia edycją XVI Grand Prix Skierniewic w biegach w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zgromadziliśmy 514 punktów i prowadziliśmy z przewagą 315 punktów nad następną szkołą ( SP 4 Skierniewice 199 punktów ) Z 4 klasyfikacji indywidualnych w aż 3 nasi zawodnicy byli liderami ( Natalia Gniadek kl IV, Daria Kowalska kl V-VI i Patryk Wolski kl V-VI ) Podczas poniedziałkowego startu umocniliśmy swoją pozycję lidera klasyfikacji drużynowej. Zdobyliśmy aż 6 ( 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy ) medali z czego 3 czyli komplet medali wywalczyły niedawne najmłodsze bohaterki ze Spały. Najlepiej z nich spisała się Dominika Stępniak, która prowadząc od samego startu z dużą przewagą przybiegła pierwsza do mety. Za nią uplasowały się siostry-bliźniaczki Michalina ( srebrny ) i Marcelina ( brązowy medal ) Warulik. Podobnej sztuki próbowali dokonać chłopcy z klasy szóstej. Patryk Wolski i Błażej Kubicki co prawda zdobyli odpowiednio zloty i srebrny medal ale niestety nie udało się stanąć na podium Wojtkowi Pawlakowi. Dla Patryka Wolskiego to już 3 zwycięstwo w XVI Grand Prix. W kategorii klas czwartych drugie zwycięstwo w Grand Prix odniósł Szymon Staroń. Tak więc mimo, że pojechaliśmy na te zawody w bardzo okrojonym składze z różnych przyczyn, to nasza dominacja jest absolutna.
7 medal - złoty ale już w kategorii gimnazjów zdobył Rafał Zawitkowski. Wygląda na to że niemal zapewniliśmy sobie kolejne zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Grand Prix a jeśli wszystko dobrze się ułoży to możemy indywidualnie zwyciężyć we wszystkich kategoriach. W zasadzie wszystko zależy od tego czy w ostatnich dwóch występach poradzi sobie z rywalkami w kategorii klas szóstych Daria Kowalska.

W najbliższym czasie z zainteresowaniem będziemy śledzić występy trenującej pod opieką naszego klubu od 3 lat grupy koszykarzy. W eliminacjach miejskich zawodów SZS rozegrali mecz z SP2 gromiąc rywali w niespotykanej skali 160 : 5 !!! ( 30 : 4, 64 : 1, 36 : 0, 30 : 0 ) Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Maciek Supeł, który rzucił 64 punkty. 26 punktów rzucił Błażej Kubicki, po 20 Wojtek Pawlak i Patryk Stefański, 14 Patryk Wolski, 8 Michał Pietrzak, 6 Kamil Malinowski i po 2 Patryk Gwiazdowicz, Adam Zieja i Kuba Zimecki. Ponadto w zespole grali: Mateusz Szymański, Patryk Madej i Jarek Nosek.
Poprawiony: wtorek, 22 marca 2011 23:29