niedziela, 17 kwietnia 2011 10:26
Aż 10-krotnie na podium w tym 6 razy na najwyższym
Znakomite wyniki Dominiki Stępniak, Szymona Staronia, Michaliny i Marceliny
Warulik

8 najmłodszych reprezentantów wzięło udział w kolejnej eliminacji do Finału Krajowego "Czwartków Lekkoatletycznych". Czwartoklasiści poradzili sobie wyśmienicie niemal deklasując rywali na swoich dystansach. 10-krotnie stawali na podium w tym 6 razy na najwyższym stopniu i 4 na miejscu drugim. Na dystansie 600 m duet Dominika Stępniak i Natalia Gniadek pokonał rywalki starsze o 2 lata. Odważny bieg od startu zaowocował świetnymi wynikami: Dominika zwyciężyła z czasem 2.04.28 a Natalia była tuż za nią z czasem 2.06.46. Bliźniaczki Michalina i Marcelina Warulik zgodnie pokonały rywalki zarówno w skoku w dal ( Michalina 3.90, Marcelina 3.78 ) jak i w biegu na 300 m ( Michalina 55.44, Marcelina 55.45 ) W obydwu przypadkach to bardzo dobre wyniki, zwraca uwagę niezwykle zacięty bieg na 300 m gdzie o kolejności bliźniaczek na mecie musiał decydować odczyt z fotokomórki. Na tym samym dystansie rewelacyjnie pobiegł Szymon Staroń 50.30 zdobywając oczywiście pierwsze miejsce. Biegnący razem z Szymonem Kuba Zdziechowski był drugi - 55.40. Świetne występy czwartoklasistów uzupełniła Daria Kowalska zwyciężając w kategorii klas piątych na 300 m 52.27 oraz Adam Zieja na 1000 m 3.49.57. Po występach w spalskiej hali w marcu, startach w Grand Prix Skierniewic i pierwszym występie w czwartkach wygląda na to że rośnie nam kolejne pokolenie zawodników, które może w najbliższym czasie osiągać znaczące sukcesy.

Niestety koszykarsko-piłkarska przygoda zakończyła się niepowodzeniem. W finale mistrzostw województwa piłki ręcznej chłopcy wylosowali faworyta imprezy Poddębice i po niezwykle zacietym spotkaniu ulegli 18 do 21 a następnie przegrali walkę o awans do strefy medalowej z Tomaszowem 11 do 13 zajmując ostatecznie miejsce V-VI. Poddębice w finale odniosły zdecydowane zwycięstwo w całej imprezie. Pech nie opuścił nas dwa dni później podczas zawodów rejonowychw koszykówce gdzie w pierwszym meczu chłopcy znów trafili na faworytów, gospodarzy imprezy szkołę z Kutna i ulegli im 34 do 49.Jak to często bywa gospodarzom pomagały nie tylko ściany...W meczu o 3 miejsce chłopcy zdecydowanie pokonali Łowicz 56 do 21 a niezwykłe umiejętności zaprezentował Maciek Supeł rzucając ponad 40 punktów efektownymi "wsadami".
Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 23:45