Wpisany przez administrator
sobota, 08 czerwca 2013 22:29

Puchar Marszałka Senatu RP za zwycięstwo

w klasyfikacji generalnej Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków

Podczas XXI Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków nasi reprezentanci w kategorii szkół podstawowych zdobyli Puchar Marszałka Senatu RP odnosząc zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej gromadząc 139 punktów czyli prawie 2-krotnie więcej niż w ubiegłym roku. Następna szkoła zdobyła 112 punktów.  Na podium tej imprezy z dużymi tradycjami stanęło 4 zawodników klubu. Bezkonkurencyjny na dystansie 1000 m klas V okazał się Kacper Gos, który powtórzył sukces z ubiegłego roku deklasując rywali. Przewaga Kacpra nad kolejnym zawodnikiem sięgnęła niemal 200 m ! Brązowy medal ( VI kl 1000 m ) zdobył coraz lepiej się prezentujący Kuba Jędras, który do samej mety toczył wyrównaną walkę z rywalami z Boguszyc. W kategorii klas trzecich ( 700 m ) srebrny medal wywalczył ubiegłoroczny triumfator Mateusz Wawrzyniak a brąz zdobyła Marcelina Mordaka odnosząc swój największy sukces w dotychczasowej krótkiej ale świetnie się zapowiadającej karierze.

Ponadto dobrze spisali się zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce na swoich dystansach Dominika Stępniak ( kl VI - IV m ) Wiktoria Piecho ( kl VI - V m ) Weronika Piecho ( kl VI - IX m ) Szymon Staroń ( kl VI - VII m ) Patryk Pawlak ( kl VI - VIII m ) Filip Mejer ( kl V - IX m ) Kacper Kotynia ( kl III - IV m ) Kacper Kaczmarek ( kl III - V m ) oraz Dominika Galach ( kl II - VI m ) Zwraca uwagę dobra dyspozycja klas szóstych i trzecich, których punkty zadecydowały o ostatecznym sukcesie. Cieszy też nas, że pojawiło się wielu młodych utalentowanych zawodników z klas I-III, którzy w przyszłości staną się głównymi postaciami klubu.

W zawodach wzięło również udział 2 starszych zawodników. W kategorii gimnazjów klas II na dystansie 1500 m wicemistrz makroregionu w biegach przełajowych Wojtek Pawlak bez problemu poradził sobie z rywalami zdobywając złoty medal a w kategorii open Robert Chanckowski po przebiegnięciu 4000 m i zaciętej walce z doświadczonym długodystansowcem z LKS Koluszki zdobył srebro. W tym biegu od początku liczyło się tylko dwóch zawodników i ich rywalizacja była ozdobą imprezy.

Łącznie w imprezie wzięło udział niemal 100 szkół i ponad 2000 tysiące uczestników.

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2013 22:27