Czy będzie czwarty medal sztafety ? Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 października 2008 00:00

Sztafeta chłopców w znakomitej formie, czy będzie medal w finale wojewódzkim ?

Dobre wyniki naszych zawodników w lidze szkół średnich 

 

ImageCoraz bardziej rozpędzają się obrońcy 3 tytułów mistrzowskich w sztafetowych biegach przełajowych chłopców szkół podstawowych. Podczas zawodów rejonowych "przetoczyli" się po rywalach uzyskując najlepszy do tej pory wynik na tej trasie odkąd dokonywane są pomiary. Czas 60.58 jest lepszy od wyników naszych sztafet, które zdobywały złote medale w poprzednich latach. Tym razem zespół wystąpił już w najsilniejszym składzie i taki skład podejmie walkę podczas finału wojewódzkiego jaki odbędzie się w Łodzi w piątek 24 października. W zawodach rejonowych chłopcy uzyskali minutę i 15 sekund przewagi nad następnym zespołem czyli SP 9 z Kutna i zdublowali dwie ekipy. Znakomicie pobiegł kapitan zespołu Wojtek Sowik uzyskując czas 3.32 niewiele gorszy od najlepszego wyniku tej trasy Łukasza Florka ( 3.27 ) Wreszcie pokazał swoje możliwości Wojtek Pawlak ( czwarta klasa ) uzyskując drugi czas sztafety ( 3.53 ). Stabilną formę utrzymują chłopcy z piątej i szóstej klasy a wyraźnie rośnie dyspozycja czwartoklasistów. Ci o których najbardziej się obawialiśmy czyli Kamil Młynarczyk i Błażej Kubicki pokazali dzisiaj, że nie przypadkiem wywalczyli sobie miejsce w sztafecie. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy zespołu przede wszystkim za ogromną determinację i waleczność. Widać, że ten zespół chce powtórzyć sukcesy kolegów z poprzednich lat i coraz bardziej przypomina rozpędzony pociąg, który rywalom ciężko będzie zatrzymać w zawodach finałowych. Miejmy nadzieję, że dobre przygotowanie, determinacja i wiara w sukces zaowocują w piątek medalem . Czy złotym to trudno powiedzieć bo chętnych do pokonania mistrzów będzie wielu. W każdym razie zdobycie jakiegokolwiek medalu będzie już sukcesem, chociaż kapitan zespołu jak i pozostali zawodnicy przekonują że jadą po 15 złotych krążków. Trzymanie kciuków między godziną 11.30 a 12.30 jak najbardziej wskazane. Oby tylko wszyscy byli zdrowi.

 

W piątek na stadionie AZS w Łodzi odbył się finał wojewódzki zawodów szkół średnich w ramach SZS w lekkiej atletyce. Pierwszy raz od bardzo dawna do finału zakwalifikowały się zespoły rawskiego ogólniaka zarówno dziewcząt jak i chłopców, zajmując szóste miejsca. Zawodnicy naszego klubu należeli do czołowych zawodników tej imprezy: Marta Kowalczyk mimo fatalnej pogody ( porywisty wiatr, deszcz i zimno ) uzyskała w swoim ostatnim tegorocznym występie na tartanie bardzo dobry wynik 60.80, będąc zdecydowanie najlepszą zawodniczką na dystansie 400 m. Na podium stanęła również Małgosia Piotrowska na dystansie 800 m ( 2 m ) oraz Robert Brzostek 400 m ( 3 m ). Na tym samym dystansie Mateusz Szadkowski był czwarty. W poprzedzających finał zawodach powiatowych i rejonowych cała czwórka była bezkonkurencyjna na swoich dystansach. Tak więc nasi zawodnicy mieli niebagatelny wkład w sukces Liceum Ogólnokształcącego w Rawie.

Poprawiony: wtorek, 24 lutego 2009 10:51