"Wojtkowy" duet ze złotymi medalami. Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 października 2008 00:00

Zdecydowane zwycięstwo sztafety w zawodach miejskich, złote medale "Wojtków" w Ogólnopolskich Biegach  Przełajowych w Wolborzu, 7 miejsc na podium podczas Memoriału E. Jaworskiego w Skierniewicach.

 

W piątek drogę do finału wojewódzkiego rozpoczęła  rywalizacją w zawodach miejskich sztafeta 15 x 1000 m szkół podstawowych chłopców. Trzykrotni z mistrzowie województwa biegnąc w dużej mierze w rezerwowym składzie bez problemu awansowali dalej deklasując rywali z pozostałych dwóch rawskich szkół. W zasadzie zawody rozstrzygnęły się na pierwszej zmianie, gdyż po biegu Wojtka Pawlaka i uzyskaniu znaczącej przewagi, rywale już nie podjęli próby walki z naszym zespołem. W zespole nie wystąpiło 4 podstawowych zawodników w tym kapitan drużyny i najlepszy jej zawodnik Wojtek Sowik. Po nieobecność Wojtka najlepszy wynik na trasie biegu uzyskał Szymon Stefaniak. Skład zespołu: Wojtek Pawlak, Patryk Gwiazdowicz, Kamil Młynarczyk, Adam Kobus, Patryk Wolski, Jakub Piotrowski, Michał Kaźmierczak, Kamil Seliga, Daniel Czapnik, Mateusz Kotynia, Szymon Stefaniak, Bartek Chojecki, Paweł Motylewski, Kamil Dziąg i Mateusz Wolniewicz. Wygląda na to, że sztafeta ponownie będzie walczyć o medal mistrzostw województwa, wzmocniona zawodnikami z podstawowego składu "rozpędzi" się tak naprawdę dopiero na zawodach rejonowych 20 października. Więcej o samej sztafecie napiszemy w przyszłym tygodniu.
 
ImageW sobotę w Wolborzu odbyły się XIII Ogólnopolskie Masowe biegi Przełajowe. Impreza zgromadziła na starcie ponad 900 zawodników z wielu czołowych klubów w Polsce, specjalizujących się w biegach przełajowych. Bez wątpienia magnesem były atrakcyjne nagrody. Z naszego klubu wystąpiło 9 zawodników osiągając bardzo wysokie lokaty. Zdecydowane zwycięstwo na dystansie 800 m w roczniku 1998 odniósł Wojtek Pawlak, potwierdzając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników jacy trenują obecnie w naszym klubie. Chwilę później sukces młodszego kolegi powtórzył Wojtek Sowik ( dystans 1000 m rocznik 1996 ) Zwycięstwo starszego z "Wojtków"  zostało okupione niespodziewanym ciosem jaki Wojtek otrzymał od słabnącego rywala podczas wbiegania na stadion. Niesportowe zachowanie rywala obudziło tylko sportową złość w naszym zawodniku, który zdecydowanie pokonał przeciwników. Zwycięstwa obydwu "Wojtków" należy uznać za duży sukces biorąc pod uwagę liczebność, rangę i obsadę zawodów oraz kolejny dobry prognostyk przed rywalizacja sztafet w finale wojewódzkim, gdyż to właśnie ci dwaj zawodnicy będą motorem napędowym drużyny. Poza tym pozostali startujący na tych zawodach chłopcy również wypadli zadowalająco: Kuba Piotrowski był 7 a Michał Kaźmierczak 14 ( 1000 m rocznik 1997 ) a Patryk GwiazdowiczImage 10 ( 800 m rocznik 1998 ). 4 miejsce po zaciętej rywalizacji zajęła Klaudia Kozik ( 800 m rocznik 1996, chwila słabości przy wbiegnięciu na stadion kosztowała Klaudię utratę szans na walkę o miejsce na podium. Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie debiutujące w naszych barwach zawodniczki z Regnowa: Ola Sala zajęła 5 miejsce w biegu na 600 m rocznik 1997 a Wioletka Pawlak była 16 na 800 m rocznik 1996. Mamy nadzieję, że Ola I Wioletka wzmocnią nasz klub bo ostatnio jakoś krucho z utalentowanymi dziewczętami.
 
Również w sobotę 5 najstarszych zawodników wystąpiła w Skierniewicach podczas memoriału im. E. Jaworskiego. Memoriał uświetnił odsłonięcie pomnika i nadanie imienia obiektom sportowym tego tragicznie zmarłego nauczyciela i trenera kadry narodowej oszczepniczek w latach siedemdziesiątych. Wśród wielu gości honorowych była wielokrotna Imagemistrzyni olimpijska, prezes PZLA, członkini MKOL Irena Szewińska.
W tym swoistym meczu Rawa - Skierniewice - Łowicz wypadliśmy całkiem nieźle gdyż aż 7-krotnie piątka naszych zawodników stawała na podium w tym 4 razy na najwyższym stopniu. Najcenniejsze zwycięstwo odniósł Mateusz Szadkowski w biegu na 300 m, najcenniejsze dlatego, że pobił przy okazji rekord życiowy na 300 m uzyskując czas 37.68. Swoje biegi wygrywali również Małgosia Piotrowska na 600 m ( 1.48.17 ) Marta Kowalczyk na 300 m i 200 m ( nie znamy dokładnych wyników ) Ponadto na najniższym stopniu podium stawali Mariusz Rzeźnicki 300 m ( 40.68 ) Mateusz Szadkowski 200 m ( 23.90 ) i Patryk Wasiak 100 m ( 11.48 ). Niezłe wyniki i nagrody oraz słowa uznania od organizatorów memoriału dla poziomu rawskiej lekkoatletyki pozwalają w dobrym nastroju zakończyć tegoroczny sezon letnich startów, chociaż Mateusza, Martę i Małgosię czeka jeszcze start podczas zawodów szkolnych w Kutnie. Niewykluczone, że rosnąca forma zaowocuje we wtorek jakimś dobrym rezultatem.