Wiosna Wojtka Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 kwietnia 2008 00:00
Dwukrotnie jednego dnia na najwyższym podium stawał Wojtek Sowik, zdobywając w Rawie tytuł mistrza powiatu w biegach przełajowych a w Skierniewicach zwyciężając na dystansie 1000 m.w inauguracyjnych  zawodach z cyklu "Czwartki lekkoatletyczne" 
 
Powoli można zacząć mówić o wiośnie Wojtka Sowika, który radzi sobie z rywalami we wszystkich zawodach w których występuje, mimo tego, że z reguły jest młodszy od rywali. Piątkowe zwycięstwo w mistrzostwach powiatu szkół podstawowych na dystansie 1500 m było zdecydowane i mogło być jeszcze efektowniejsze ale Wojtek oszczędzał siły na start w Skierniewicach. 4 godziny później Wojtek uzyskał świetny wynik na 1000 m 3.18.61 niewiele gorszy od rekordu życiowego, uzyskanego podczas ubiegłorocznego finału krajowego czwartków w Warszawie. Tak więc powody do niepokoju ma rekordzista SP1 Łukasz Florek, gdyż jeśli Wojtek będzie robił takie postępy to rekord może być zagrożony. Może jeszcze nie w tym roku ale za rok. Przypomnijmy, że w pierwszym tegorocznym starcie na 1000 m Wojtek podczas halowych zawodów w Spale pobiegł 3.25. Image
Drugi medal - brązowy w mistrzostwach powiatu szkół podstawowych zdobyła Klaudia Kozik na dystansie 1000 m.  To cenny medal gdyż jesienią w takiej samej rywalizacji Klaudia była dopiero 16. Medal cenny tym bardziej, że Klaudia, podobnie jak Wojtek jest młodsza od większości rywalek a na dodatek w tej kategorii wiekowej ma 2 bardzo mocne rywalki z klubu z Boguszyc, Na razie Paulina i Sandra są mocniejsze od naszej biegaczki ale Klaudia zaczyna deptać im po piętach. Podobnie jak Wojtek, parę godzin później Klaudia wystartowała w Skierniewicach, zwyciężając na 600 m z wynikiem 2.02.18. 
Podsumowując, w tegorocznych mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych wypadliśmy dużo słabiej niż przed rokiem. Poza medalami Wojtka i Klaudii można odnotować wysokie czwarte miejsce Michała Kaźmierczaka w kategorii klas czwartych i będącego tuż za nim trzecioklasisty Wojtka Pawlaka. Nasz najmłodszy zawodnik na razie uczy się rywalizować z najlepszymi i ze startu na start robi to coraz lepiej. 
Lepiej było w Skierniewicach, gdzie miejsca na podium poza opisaną wcześniej dwójką ( Klaudia, Wojtek ) zdobywali Daniel Kuba ( VI klasy ) srebrny na 1000 m - 3.27.07, Szymon Stefaniak ( V klasy ) na 300 m - 51.52 oraz Kamil Seliga ( IV klasy ) na 300 m 56.73.
Nasi najmłodsi reprezentanci rozpoczęli więc już sezon letnich startów, czekamy na występy juniorów, którzy na razie ciężko pracują na treningach. Pierwszy start w mityngu lekkoatletycznym jest zaplanowany na 4 maja w Kutnie.