Klaudia w blasku złota ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 15 marca 2009 11:24
9 medali podczas dwóch dni rywalizacji w Spale w ramach Mistrzostw województwa LZS
Klaudia podwójną mistrzynią województwa ze znakomitymi rezultatami
sztafety na podium

W dniach 5-6 marca W Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa LZS w lekkoatletyce szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 9 medali ( 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe ) w tym w kategorii szkół podstawowych 5 medali a w kategorii szkół średnich 4 medale. Bez medalu wróciliśmy wśród gimnazjów a jedyny nasz reprezentant Mariusz Rzeźnicki zajął IV miejsce na 200 m z wynikiem 25,57.

Ponownie znakomicie zaprezentowała się w kategorii podstawówek Klaudia Kozik ( w rozegranych również w Spale grudniowych zawodach zdobyła 3 medale w tym złoto i srebro indywidualnie ) która tym razem wywalczyła 2 złote medale indywidualnie i srebrny w sztafecie 4 x 200 m. W biegach indywidualnych Klaudia dokonała rzadkiej sztuki wygrywając na dystansach które trudno pogodzić na jednych zawodach. Najpierw pokonała zdecydowanie rywalki na 200 m z nowym rekordem życiowym 30.61 a następnie zdeklasowała rywalki na 600 m osiągając rezultat 1,55,78 zbliżony do swojego rekordu życiowego z otwartego stadionu. Wynik ten był lepszy o prawie 5 sekund od zawodniczki która zdobyła srebrny medal. Mimo udziału w dwóch wyczerpujących biegach Klaudia była również motorem napędowym sztafety ( biegła na pierwszej zmianie wypracowując znaczną przewagę ) która zdobyła srebrny medal ( poza Klaudią biegły Julia Skierska, Ola Sala i Kinga Gorgas ) .

Tak dobre wyniki Klaudii dają nadzieję że będzie następczynią Marty Kowalczyk. Są to porównywalne rezultaty to tych które Marta uzyskiwała w wieku Klaudii na tych zawodach.

Złoty medal zdobyła sztafeta chłopców 4 x 200 m w składzie Szymon Stefaniak, Michał Kaźmierczak, Kamil Seliga i Wojciech Sowik nawiązując do znakomitych występów naszych męskich sztafet w tej imprezie. Sztafety 4 x 200 m zarówno dziewcząt jak i w szczególności chłopców ( we wszystkich kategoriach wiekowych ) w 9-letniej historii naszych występów w halowych mistrzostwach województwa LZS zdobyły łącznie 17 medali w tym 13 złotych.

Z brązowy medalem wrócił Wojciech Sowik, który osłabiony przeziębieniem uzyskał na 1000 m wynik dużo poniżej swoich możliwości.             (  3.20.45 ) Na pozycjach 7 i 8 uplasowali się na 200 m sprinterzy: Szymon Stefaniak z wynikiem 30.38 i Michał Kaźmierczak 30.40. Szczególnie wynik młodszego Michała napawa nadzieją na medale w przyszłym roku. Ola Sala poprawiając rekord życiowy o blisko sekundę zajęła 7 m na 600 m ( 2.04.78 ) a Julka Skierska była 9 na 200 m również z nowym rekordem życiowym 32.34

Dzień później rywalizowali zawodnicy w kategorii szkół średnich. Rok temu na dystansie 200 m całe podium należało do zawodników naszego klubu, tym razem oddaliśmy rywalom najniższy stopień. Robert Brzostek zdobył zloty medal ( 24,00 ) a Mateusz Szadkowski srebrny ( 24.06 ). Mateusz zajął również trzecie miejsce na 60 m z rekordem życiowym 7.48. Dziewiąty medal na tych mistrzostwach zdobyła sztafeta 4 x 200 m zajmując 3 miejsce z wynikiem 1.40.30 ( Mateusz szadkowski, Robert Brzostek, Tomasz Kruś, Łukasz Trzeciecki )

Zawodnicy naszego klubu w 9-letniej historii halowych mistrzostw LZS wywalczyli już 66 medali w tym 28 złotych, 16 srebrnych i 21 brązowych.
Poprawiony: piątek, 20 marca 2009 14:04