7 i 9 lokata Grześka w MP U23 Drukuj Email
Wpisany przez administrator
poniedziałek, 02 lipca 2018 16:21

7 i 9 lokata Grześka w MP U23

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski PZLA w Sieradzu, reprezentujący od niedawna nasze barwy łodzianin Grzesiek Petrusiewicz na dystansie 1500 m zajął 7 lokatę ( 3.59.46 ) po dobrze taktycznie rozegranym biegu w którym wykorzystał swój mocny finisz. Na swoim koronnym dystansie 800 m ustanowił rekord życiowy ( 1.53.78 ) zajmując 9 lokatę. Do punktowanego miejsca zabrakło zaledwie 0,01. Decydujące znaczenie miało to, że Grzesiek znalazł się w drugiej, słabszej serii którą co prawda wygrał ale to okazało się zbyt mało. Pierwszy, bardzo szybki bieg wygrał utytułowany reprezentant kraju Mateusz Borkowski ( 1.50.58 )

Grzesiek Petrusiewicz to wychowanek Salosu Wodna Łódź i trenera Mariusza Kotelnickiego a obecnie w jego prowadzeniu współpracujemy z trenerem i jednocześnie naszym zawodnikiem ( masters ) Radkiem Sekietą.

Nasz wychowanek Wojtek Sowik, który niespełna miesiąc temu zmienił barwy na AZS Łódź, na 1500 m zajął 9 lokatę a na 5000 m 6 m ustanawiając PB 15.00.31.