14 medal MP ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 10 lutego 2019 22:41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magda Ciołak zdobywa w Toruniu brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 1500 m !

To 3 medal Magdy Mistrzostw Polski i 14 medal w historii naszego klubu !


To pierwszy start Magdy na MP w kategorii juniorów i pierwszy medal w hali choć Magda nie lubi biegać pod dachem. Stąd rezultat 4.44.87 mocno odbiega od jej rekordu życiowego z otwartego stadionu. Ale Magda potrafi fantastycznie mobilizować się na najważniejsze imprezy. Od startu oglądaliśmy na bieżni wojowniczkę która rzuca na szalę wszystkie siły. Prowadzenie w biegu objęła Weronika Lewna i Magda natychmiast ustawiła się za nią. Przez większość biegu trójka zawodniczek ( Lewna, Magda, Sarnecka ) skutecznie uciekała rywalkom. Na 400 m do mety skutecznie zaatakowała Sarnecka. Z odległej pozycji szaleńczy finisz rozpoczęła również faworytka biegu Łachowska. Bez problemu wyprzedziła Magdę i gdy wydawało się, że nasza zawodniczka będzie musiała zadowolić się 4 lokatą, Łachowska straciła siły i nie była w stanie kontynuować biegu. Magda wykorzystała sytuacje i mogła się cieszyć z brązowego medalu przybiegając za Weroniką Lewną ( LKS Fenix Słupsk ) i zwyciężczynią Oliwią Sarnecką ( MKL Szczecin )
Tak dobrze nie ułożył się bieg Maćkowi Budzińskiemu. Lider tabel na dystansie 1500 m nie poradził sobie z trochę zbyt wolnym i szarpanym tempem. Nie pomogło zejście z bieżni dwóch "murowanych" faworytów i niestety Maciek ostatecznie przybiegł na 5 pozycji z wynikiem 4.02.40. Bez wątpienia wpływ na końcowy rezultat miało potknięcie się Maćka na jednym z wiraży gdzie niemal cudem wybronił się przed upadkiem. Na pocieszenie pozostaje Maćkowi świadomość, że pozostanie w tabelach najszybciej biegającym juniorem w Polsce w sezonie halowym ( 1500 m - 3.58.17 )
Pech na dystansie 800 m nie opuszcza Szymona. Mimo temperatury i przeziębienia zdecydował się na start. Sił starczyło do 600 m .... 2.00.29 i 13 lokata. Może czas na zmiany u Szymona i powrót do biegania krótszych dystansów ?

Udane debiuty na HMP Juniorów Młodszych zaliczyli Kacper Kotynia i Marcelina Mordaka. Kacper po odważnym biegu na 200 m poprawił rekord życiowy o niespełna pół sekundy uzyskując 23.59 ( 12 lokata ) a Marcelina na 600 m zajęła 19 lokatę ( 1.46.40 ) Obydwoje startowali z lekkim przeziębieniem więc tym bardziej z ich występu możemy być zadowoleni.

Poprawiony: niedziela, 10 lutego 2019 23:04