Mistrzostwa Polski PZLA w sztafetach Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 11 lutego 2021 11:06

 

Srebrny medal Mistrzostw Polski PZLA dla Basi Woźniak !!!

 

 

3 października 2020 roku Basia startując w reprezentacji województwa łódzkiego w sztafecie szwedzkiej młodziczek ( 100, 200, 300, 400 m ) podczas Mistrzostw Polski w sztafetach zdobyła dziś w Łodzi srebrny medal. Basia biegła na 3 zmianie na dystansie 300 m przyprowadzając sztafetę na drugiej pozycji.
W zespole oprócz naszej zawodniczki wystąpiły Ola Tarnowska i Ania Bibik ( UKS VIS Skierniewice – trener Jolanta Barska ) oraz Martyna Karolczuk ( LUKS Boguszyce trener Elżbieta Majcher) Koordynatorem sztafety był trener Jarosław Wasiak. Ola Tarnowska i Ania Bibik znakomicie wykonały zmianę między 100 i 200 m. Basia świetnie wytrzymała dystans 300 m oddając Martynie Karolczuk pałeczkę na drugiej pozycji. Martyna mądrze biegnąc utrzymała drugą lokatę po zaciętej walce niemal do ostatnich centymetrów. Zwycięski zespół ( pomorskie ) uzyskał 2.19.56 natomiast reprezentacja województwa łódzkiego 2.19.84. W walce o medale do końca liczyły 4 zespoły a różnice na mecie były minimalne.
To 19 medal Mistrzostw Polski dla naszego klubu w historii. Będziemy z niecierpliwością czekać na 20 by uczcić w przyszłym roku 20-lecie istnienia klubu.