Świetny występ Magdy w Mistrzostwach Polski w biegach górskich ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator
czwartek, 11 lutego 2021 11:10

Złoty medal Mistrzostw Polski w biegach górskich dla Magdy Ciołak !

Niewiele ponad 24 godziny czekaliśmy na 20 medal Mistrzostw Polski dla klubu. Magda Ciołak podczas MP PZLA w biegach górskich na krótkim dystansie, rozegranych w Krynkach 4 października w świętokrzyskim zdobyła złoty medal w kategorii juniorek !

W ubiegłorocznym starcie Magda wywalczyła srebro. Tym razem nie dała szans rywalkom wyprzedzając na dystansie 3000 m drugą na mecie Karolinę Fiutek o 53 sekundy.
600 – metrowa pętla choć pozornie nie wyglądała na bardzo trudną ale biegana 5-krotnie mocno dawała się zawodniczkom we znaki na kolejnych podbiegach. Magda prowadziła niemal od początku biegu a na 3 pętli oderwała się od rywalek i samotnie ukończyła bieg osiągając nad nimi dużą przewagę. To pierwszy indywidualny złoty medal Magdy a 6 w karierze ( 2 złote, 3 srebrne i brązowy ) Tym samym Magda zdobyła najwięcej medali Mistrzostw Polski w historii klubu.
Bardzo dobrze spisały się pozostałe nasze zawodniczki. Młodziczka Basia Woźniak ( sobotnia srebrna medalistka MP w sztafecie szwedzkiej ) długo liczyła się w walce o medale na dystansie 1500 m ostatecznie zajmując piątą lokatę. Przed nią bardzo utytułowane rywalki na czele z rekordzistką Polski na 2000 m Elizą Galińską.
Taką samą lokatę zajęła Martyna Sęczek na 3000 m juniorek młodszych.
To był bardzo udany weekend dla naszych zawodniczek i naszego klubu. Teraz przed zawodnikami chwila oddechu i wchodzimy w sezon biegów przełajowych.

Poprawiony: czwartek, 11 lutego 2021 11:14