Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików PZLA w biegach przełajowych Drukuj Email
Wpisany przez administrator
czwartek, 11 lutego 2021 11:17

Złote medale Basi i Igora !

Zawody, które odbyły się w sobotę 7 Listopada w Końskich przyniosły nie tylko sukces tej dwójce – wygraliśmy również drużynowo ( 10 punktów ) bodajże szósty w ciągu ostatnich kilku lat.
Basia i Igor zostali tym samym podwójnymi tegorocznymi złotymi medalistami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. We wrześniu takie tytuły wywalczyli na bieżni. Obydwoje świetnie zrealizowali pomysły na pokonanie groźnych utytułowanych rywali. Basia na 1,5 km zmęczyła tempem Wicemistrzynię Polski na 600 m i była lepsza na końcowych metrach a Igor na 2 km jak zwykle skutecznym finiszem pokonał regionalnych specjalistów od biegów na tym dystansie.
W zdobycie dodatkowych punktów i końcowym sukcesie pomogła nam grupa dzielnych dziewcząt ( Sandra Malinowska, Zuzia Szymańska, Maja Wojdalska i Maja Kaczmarska )
Zadziwiające w tym sezonie są występy Basi Woźniak. Świetnie radzi sobie na bieżni na 300 i 400 m a dłuższe dystanse na stadionie sprawiają jej kłopot. Natomiast w przełaju potrafi wygrywać z najlepszymi biegaczkami w kraju.
Niewykluczone, że to był ostatni tegoroczny występ naszych zawodników choć w planie są jeszcze Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych ale ze względu na sytuację epidemiczną trudno przewidzieć czy się odbędą.