Wiosenne zmagania w czwartkach la Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
piątek, 24 kwietnia 2009 21:16
 8 miejsc na podium, dobre wyniki 300 - metrowców
pobity rekord z brodą SP1 w piłce palantowej.
 
Ośmiokrotnie stawali na podium nasi zawodnicy podczas pierwszej wiosennej edycji czwartków lekkoatletycznych w Skierniewicach. Pierwszy występ na bieżni po zimowej przerwie miał charakter bardziej rozpoznawczy a i rywale nie postawili w konkurencjach biegowych zbyt twardych warunków. Na dodatek uszkodzeniu uległa fotokomórka a pomiar ręczny pozostawiał sporo do życzenia. Pogoda też dołożyła swoje w postaci silnego wiatru. Jednak początek startów należy uznać za udany, zwłaszcza dla 300 - metrowców. Wyniki uzyskane na tym dystansie mogłyby napawać optymizmem, gdyby nie pomiar....Klaudia Kozik uzyskała 48,50 ( kl VI ), Michał Kaźmierczak również 48,50 ( kl V ) i Szymek Stefaniak 48.03 ( kl VI ) W przypadku całej trójki wyniki te dały pierwsze miejsca oraz oznaczałyby rekordy życiowe. Poczekajmy jednak na pomiar elektroniczny. Na dystansie 1000 m Wojtek Sowik uzyskał 3.17.12 ( kl VI ) a Wojtek Pawlak 3.31.25 ( kl IV ). Objawienie pierwszego wiosennego startu Grand Prix Skierniewic trzecioklasista Adam Zieja pobiegł w bardzo dobrym czasie 3.56.72.
Przez wiele lat rekord SP 1 dziewcząt w piłce palantowej był jednym z najsłabszych i wynosił jedynie 34 m. Od dziś rekordzistką jest Kinga Gorgas, która rzuciła 40 m co już jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Ponadto Kinga zajęła 3 miejsce w biegu na 300 m ( 52.72 ) 
Następna edycja za 2 tygodnie i miejmy nadzieję że do takich wyników uda sie naszym zawodnikom zbliżyć już przy właściwym pomiarze.
 
Najbliższy tydzień będzie dla nas bardzo pracowity. Już w poniedziałek kilkakrotnie przekładane V Grand Prix Skierniewic, we wtorek wojewódzkie biegi przełajowe LZS w Wolborzu, czwartek to mistrzostwa powiatu SZS w przełajach i wreszcie w sobotę 2 maja mityng otwarcia sezonu w Kutnie. 
 
Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2009 21:44