Kolejny sukces Justyny Wiązek Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
wtorek, 28 kwietnia 2009 21:15

5 medali w Grand Prix Skierniewicz,złoty medal Justyny Wiązek 

w wojewódzkich biegach przełajowych LZS

 

Do V etapu XIV Grand Prix Skierniewic w biegach ( 27.04 ) przystąpiliśmy osłabieni brakiem najlepszych zawodników w kategorii klas szóstych: Wojtka Sowika, Klaudii Kozik, Szymka Stefaniaka i Michała Kaźmierczaka ale z przewagą ponad 512 punktów nad rywalami w klasyfikacji drużynowej. Mimo osłabienia przywieźliśmy 5 medali. Znakomicie spisał się w kategorii klas V - VI ( 1200 m ) Kuba Piotrowski, który od początku uciekł rywalom i dał się wyprzedzić tylko jednemu rywalowi w końcówce biegu. Srebrny medal Grand Prix to największy do tej pory sukces Kuby. Za plecami naszego piątoklasisty finiszował jego rówieśnik, do tej pory zawsze przed Kubą, Patryk Winiarski zdobywając brązowy medal. 

W kategorii klas czwartych zupełnie niespodziewanie brązowy medal zdobyła Angelika Gmaj, zastępując nieobecną Natalię Sitarek. Wśród chłopców pierwszej porażki doznał Wojtek Pawlak. Srebrny medal Wojtka oznacza że stracił on szansę na powtórzenie sukcesu niektórych naszych zawodników ( Łukasz Florek, Marta Kowalczyk, Piotr Bińkowski ) aby wygrać wszystkie starty jednej edycji. Na trzeciej pozycji przybiegł Adam Zieja, który niewiele ustępuje Wojtkowi. Ten wyraźny spadek formy Wojtka trochę nas martwi, kilka zlekceważonych treningów w marcu zaczyna dawać o sobie znać. Miejmy nadzieję że Wojtek odzyska formę na najważniejsze, czerwcowe starty.

Pozostali nasi reprezentanci zajmowali lokaty przeważnie w pierwszych dziesiątkach i tak w kategorii klas czwartych dziewcząt Iza Kowara była 11 ( 600 m ) wśród chłopców ( 800 m ) Błażej Kubicki 6, Adam Kobus 7, Kamil Młynarczyk 8, Bartek Winciorek 10 i Bartek Gwiazdowicz 11, Patryk Gwiazdowicz 12 i Krystian Heleniak 16. W kategorii klas V-VI ( 1200 m ) poza medalistami Daniel Czapnik był na 5 m i Mateusz Kotynia na 11. 

Po tym starcie powiększyliśmy przewagę w rywalizacji drużynowej i w zasadzie rywalizacja ta została definitywnie rozstrzygnięta na naszą korzyść. Podsumowanie całego cyklu startów i oczywiście ostatnie występy będą miał miejsce 18 maja. 

 

Dzień później ( 28.04 ) czwórka naszych reprezentantów wzięła udział w wojewódzkich biegach przełajowych LZS w Wolborzu. Niestety nadal nie mogli nas reprezentować Wojtek Sowik i Klaudia Kozik. Ciekawi byliśmy kolejnego w tym sezonie występu wicemistrzyni makroregionu centralnego ( 2500 m ) młodziczek Justyny Wiązek. Justyna tym razem nie dała rywalkom żadnych szans i prowadząc od startu do mety zdobyła złoty medal ze znaczną przewagą mimo znacznie krótszego dystansu ( 1000 m ). Bieg Justyny był dosyć mocno obsadzony gdyż oprócz naszej zawodniczki wystąpiły w nim jeszcze 2 medalistki mistrzostw makroregionu PZLA w tym mistrzyni z dystansu 1500 m. Trasa po której biegły zawodniczki była Justynie dobrze znana gdyż wraz z koleżankami zdobywała tam brązowy medal w sztafecie przełajowej, wyprowadzając na swojej zmianie drużynę z odległej dziewiątej lokaty na 3 miejsce. Będziemy czekać na pierwszy występ Justyny na stadionie i jesteśmy bardzo ciekawi wyniku na dystansach 1000 m i 1500 m. Wojtek Pawlak ( 800 m kl IV ) niestety znów dał się obiegać rywalom i zajął 3 miejsce a przecież jesienią w tym samym miejscu w zawodach ogólnopolskich zdecydowanie triumfował.

Może Wojtek odrodzi się w czwartek podczas mistrzostw powiatu rawskiego w biegach przełajowych, gdzie zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów na czele z Wojtkiem Sowikiem i Klaudią Kozik.   

 

 

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2009 21:11