Dominacja w powiecie Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
czwartek, 30 kwietnia 2009 22:04

4 złote medale w mistrzostwach powiatu w przełajach 

30.05 Klaudii Kozik( 1996 ) na 200 m ( rekord szkoły )

Zdobywając 8 medali nasi zawodnicy zdominowali mistrzostwa powiatu rawskiego ( 30.04 ) w biegach przełajowych. Wszyscy nasi faworyci stanęli na najwyższych stopniach podium. Mimo zmęczenia 3-dniową wycieczką w Beskidy Wojtek Sowik ( 1500 m ) i Klaudia Kozik ( 1000 m ) odnieśli zdecydowane zwycięstwa w kategorii klas szóstych szkół podstawowych. Tuż za Klaudią uplasowała się Ola Sala, jedyna która próbowała "postraszyć" klubową koleżankę. W biegu chłopców poza Wojtkiem nieźle zaprezentował się Szymek Stefaniak zajmując 7 m oraz piątoklasiści Kuba Piotrowski i Patryk Winiarski zajmując odpowiednio 11 i 12 m. W kategorii klas czwartych chłopców ( 600 m ) nasi zawodnicy zajęli 3 pierwsze miejsca. Po okresie słabszych startów wreszcie odważnie pobiegł Wojtek Pawlak, który od początku biegu nadał ton rywalizacji i ze sporą przewagą nad naszym utalentowanym trzecioklasistą Adamem Zieją i Patrykiem Gwiazdowiczem przybiegł pierwszy do mety. Na 7 miejscu znalazł się coraz odważniej poczynający sobie na biegowych trasach Adam Kobus. W kategorii klas czwartych dziewcząt brązowy medal zdobyła Natalia Sitarek.

W kategorii gimnazjów ( 1500 m ) po raz kolejny klasą dla siebie była Justyna Wiązek. Swoim zwyczajem Justyna nie oglądając się na rywalki narzuciła zabójcze tempo, nie do wytrzymania dla żadnej z pozostałych biegaczek. Justynie biegło się tym łatwiej że przecież każdego ranka właśnie na tej trasie odbywa swój trening. Zwycięzcy biegów poza medalami zostali również uhonorowani pucharami.     

Drugiego maja w Kutnie podczas mityngu otwarcia sezonu, świetnie zaprezentowała się Klaudia Kozik ( 1996 ). W biegu na 200 m pobiła 5 - letni rekord szkoły uzyskując wynik 30.05. To był pierwszy występ Klaudii na mityngu lekkoatletycznym. Wszystko na to wskazuje że Klaudia w tym roku będzie biegać poniżej 30 sekund. Co prawda do rekordu klubu Marty Kowalczyk jeszcze brakuje 2,5 sekundy ale wszystko przed naszą młodą sprinterką bo gdy Marta ustanawiała rekord była starsza o ponad 2 lata. Mariusz Rzeźnicki ( 1994 ) ustanowił co prawda rekord życiowy na tym samym dystansie, uzyskując 25,47 ale nie jest to wynik z którego mógłby być zadowolony. Mariusza stać na bieganie poniżej 25 sekund i w tym roku powinien to pokazać.   

Poprawiony: niedziela, 03 maja 2009 11:01