Podsumowanie roku 2021 cz.3 Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 06 lutego 2022 19:20

 

Sportowe podsumowanie roku 2021 (cz.3)


2021 to kolejny rok dla naszego klubu z medalem Mistrzostw Polski. Od 2015 z zawodów mistrzowskich regularnie przywozimy przynajmniej jeden krążek. W tym roku był to brązowy medal w sztafecie 4 x 800 m ( Magda Ciołak, Martyna Sęczek, Maciek Budziński, Kamil Skrzypczak ). To był bez wątpienia rok Magdy Ciołak. Poza medalem MP w sztafecie to również 5 rekordów klubu w tym te dwa najcenniejsze na 1500 ( 4.28.47 ) i 3000 m ( 9.52.56 ) połączone z uzyskaniem pierwszej klasy sportowej ( po raz pierwszy w historii klubu ) Magda tym samym wymazała z tabel już wszystkie rekordy klubowe 4-krotnej Mistrzyni Polski Justyny Wiązek. W klubie bardzo obiecująco rozwijają się talenty młodych zawodników - Igora Łuczyńskiego i Julki Modelewskiej, którzy debiutując w zawodach mistrzowskich PZLA zdobyli medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ( odpowiednio złoty i srebrny ) uzyskując na dodatek świetne rezultaty. Dzięki sukcesom sportowym i operatywności kierownictwa, klub pozyskał blisko 70 tysięcy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Ludowych Zespołów Sportowych i fundacji wspierających sport. Środki te uzupełniły wsparcie w podobnej wysokości jakiego od lat udziela nam Miasto Rawa Mazowiecka. Świetnie rozwija się współpraca z Akademią Sprintu Diego ze Skierniewic. Niedługo kolejni zawodnicy zasilą nasz klub. Bardzo dobrze w naszym klubie czuja się weterani – Piotrek Kucharski ( M35 ) i Radek Sekieta ( M 45 ) zdobywając w swoich kategoriach medale Mistrzostw Polski odnosząc również sukcesy międzynarodowe.

W postach poniżej szczegółowe informacje o tegorocznych osiągnięciach.


 

 

Poprawiony: niedziela, 06 lutego 2022 19:24