Sukces Przemka Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 13 maja 2009 22:03

 Przemek Zwierz w finale Pucharu Polski

 

W dniu 3 maja 2009 odbyły się Półfinały Drużynowego Pucharu Polski Młodzików i młodziczek. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Wśród dziewcząt MLUKS"DWÓJKA" pokonała 3:0 drużynę LKS "Olimpia" Bucze ( małopolskie), natomiast uległa 1:3 zespołowi GIM-TIM5 Stalowa Wola (podkarpackie) Awans do finału wywalczyła drużyna Stalowej Woli, natomiast nasze dziewczęta zakończyły rozgrywki na miejscu drugim. Zespół młodzików MLUKS "DWÓJKA" pokonał w grupie 3:0 UKS Sokół Siedliska Bogusz (podkarpackie). W kolejnym meczu chłopcy przegrali z drużyną MKS Skawa Wadowice (2:3), zajmując w rezultacie podobnie jak dziewczęta drugie miejsce. W grupie młodzików awans do finału wywalczyła drużyna z Wadowic.

W rozgrywkach indywidualnych po przegranym pierwszym meczu i wygranych czterech kolejnych pojedynkach Przemysław Zwierz zajął drugie miejsce, które jest premiowane awansem do Finału Pucharu Polski Młodzików. Finał ten rozegrany zostanie w Krakowie.

Dnia 9 maja w Bychlewie (gm. Pabianice) odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Żaków i Młodzików Ludowych Zespołów Sportowych. W kategorii żaczek I miejsce wywalczyła Paulina Stachecka, pokonując 3:0 Dianę Wrzosek, która zakończyła zawody z drugą lokatą. W kategorii żaków miejsce I zajął Jakub Polański pokonując 3:2 swojego klubowego kolegę Jakuba Gieracha, zajmującego w końcowej klasyfikacji miejsce drugie. Wśród młodzików dominowali również zawodnicy MLUKS "DWÓJKA" zajmując odpowiednio miejsca: I Igor Misztal, II Przemysław Zwierz, III Jan Rochmiński. Arkadiusz Kukla zakończył rozgrywki na miejscach 5-6.

21 maja w Częstochowie odbędzie się 15 Ogólnopolski Turniej w Mini Tenisie Stołowym. Nasz klub reprezentować będą w kategorii skrzatek Wiktoria Wrzosek i Justyna Zwierz; w kategorii skrzatów grać będzie Kuba Kwapiś. Kategorię żaczek reprezentować będą Diana Wrzosek i Paulina Stachecka, a żaków Jakub Polański i Jakub Gierach. 26 maja odbędzie się Finał Memoriału Andrzeja Grubby, w którym Szkołę Podstawową nr 2 reprezentować będą: Przemysław Zwierz, Jan Rochmiński i Jakub Polański, natomiast Szkołę Podstawową nr 1: Igor Misztal, Arkadiusz Kukla i Diana Wrzosek.

Magda Szczerkowska, najlepsza obecnie rawska sportsmenka, która stawiała swoje pierwsze kroki w tenisie stołowym pod okiem trenera Zbigniewa Bajana zwyciężyła w rozgrywanych w Hiszpanii zawodach w ramach europejskiego cyklu Pro Tour juniorek pokonując w finale swoją rodaczkę Klaudię Kusińską.

Poprawiony: czwartek, 14 maja 2009 21:33